Тема: Порівняння. Додавання та віднімання раціональних чисел.
Мета:систематизувати й узагальнити знання учнів з правил порівняння,
додавання та віднімання раціональних чисел; активізувати їх розумову
діяльність; розвивати логічне мислення, зацікавленість учнів, техніку
обчислень; виховувати уважність, упевненість у своїх знаннях, любов
до математики.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: плакат, індивідуальні картки, таблиця, опорні конспекти з теми.
I. Організаційний момент.
II. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми з вами вирушаємо у чудову подорож до міста Раціональних
чисел, а путівником по цьому місту вам стануть ваші знання з математики.
Подорож по місту Раціональних чисел.
III. Актуалізація опорних знань.
Ми закінчили вивчення теми Додавання та віднімання раціональних чисел.
Тож систематизуємо свої знання і перевіримо рівень засвоєння даної теми,
відвідавши станції міста "Раціональних чисел".
I. станція „ Теоретична ”
За кожну правильну відповідь учень отримує жетон.
1. Які числа називають раціональними?
2. Дати означення протилежних чисел.
3. Що таке модуль числа?
4. Яких значень набуває модуль числа?
5. Що означає порівняти два числа?
6. Порівняння раціональних чисел.
7. Як додати два від’ємних числа?
8. Як додати два числа з різними знаками?
9. Сформулюйте правила розкриття дужок перед якими стоїть знак „
плюс ”, „ мінус ”.
IV. Розв’язування задач.
А зараз перевіримо ваші знання на практиці.
Гра „ Відгадай слово ”
Потрібно швидко і правильно виконати математичні обчислення і вписати
відповідні букви біля розв’язаного приклада, ви отримаєте ключове слово –
назви чисел.
1. 3 + (-4) = -1 П 8 + (-4) = 4 Н 3 + (-30) = -27 Р
2. -12 + (-15) = -27 Р 15 – 19 = -4 А -13 + 9 = -4 А
3. -6 -8 = -14 О -2 – 6 = -8 Т -3 – 8 = -11 Ц
4. 0 + (-8) = -8 Т -5 – 0 = -5 У -13 + 25 = 12 І
5. -8 + 10 = 8 И -8 + (-19) = -27 Р 0 + (-14) = -14 О
6. -15 + 15 = 0 Л -12 – (-8) = -4 А -9 + 13 = 4 Н
7. 20 – 22 = -2 Е -9 + 9 = 0 Л -8 – (-4) = -4 А
8. -9 – 0 = -9 Ж 0 + (-7) = -7 Ь 10 + (-10) = 0 Л
9. 10 + (-6) = 4 Н 16 + (-12) = 4 Н -7 + 0 = -7 Ь
10. -7 + 19 = 12 І -6 + 18 = 12 І 10 + (-6) = 4 Н
11. 5 – (-2) = 7 8 – (-2) = 10 -8 + 20 = 12 І
-4 -2 -9 8 12 0 4 -14 -1 -27 -8 -5 -11 -7 7 10
а е ж и і л н о п р т у ц ь ч с
-
-
14
27
р о ц ж т ь у а е п л н ч и с і
4 учні працюють по індивідуальних карточках теж складають ключове слово.
1. -8 + 15 = 7 Ч 1. 12 + (-5) = 7 Ч
2. 10 + (-2) = 8 И 2. -6 + 14 = 8 И
3. 8 – (-2) = 10 С 3. 5 – (-5) = 0 С
4. -3 + 3 = 0 Л 4. -8 + 8 = 0 Л
5. -2 + (-2) = -4 А 5. -3 – 1 = -4 А
-
-9 -8 -7 -5 -4 -2 -1 0 4 7 8 10 12
11
6. 8 – (-3) = 11 6. -3 + (-7) = -10
II. Cтанція „ Практична ”
Вулиця „ Нерівностей ”
1.Виконуємо вправи біля дошки:
а) А Вправа № 956
б) Самостійно клас працює ( 1 учень на закритій дошці).
Порівняти раціональні числа
1) 5,7 і -8,4 3) -5,18 і -7,18 5) -7,1 і 0
2) 6,12 і 0 4) 4,03 і 4,3 6) -7,1 і -7,09
Проспект „ Нерозв’язаних рівнянь ”
Вправи виконуємо біля дошки.
1) Б Вправа № 930 (2,3)
2) а) |3 + х| = 5 б) |х| + 3,8 = -6,1 + 4,9;
3 + х = 5; або 3 + х = -5; |х| + 3,8 = -1,2;
х = 2 х = -8 |х| = -1,2 – 3,8;
Відповідь: -8; 2. |х| = -5.
Відповідь: рівняння не має коренів.
Бульвар „ Обчислень ”
I. №1103 (2,4,6).
II. -2,6 + 3,9 – 7,4 + 2,6 – (-2,8) + (-3,5).
III. Cтанція „ Індивідуальна ”
Вам потрібно виконати завдання свого варіанта враховуючи свій рівень
навчальних досягнень.
Знайдіть значення виразу.
середній:
1в. -7 + (+8) – (+12) – (-7) + 13 – 20;
2в. 12+ (-20) – (-10) + 18 + (-6) – 10;
достатній:
1в. -0,96 + (-5,37 + 1,03) – (6,03 – 2,7);
2в. –(8,31 + 6,27) + (-8,44 + 31,67) + 0,15;
високий:
1в. (
2в.
V. Підсумок уроку:
В кінці нашої подорожі нас зустрічає мудра тітонька Сова і запрошує нас
зіграти у гру „ Найрозумніший ”.
На дошці записано два числа -11 і 3.
Учень швидко відповідає на запитання, які учитель ставить у короткій формі.
1) Модулі.
2) Яке з чисел більше?
3) Два цілих числа між ними.
4) Число, менше за обидва?
5) Два числа, більші за обидва.
6) Сума чисел.
7) Різниця.
8) Сума першого і числа протилежному другому.
Найрозумнішого нагороджуємо медаллю.
VI. Домашнє завдання.
Ну ось і завершилась подорож містом „ Раціональних чисел ”. Де ми
підготувались до контрольної роботи, повторивши матеріал з теми
«Додавання і віднімання раціональних чисел».
Додому повт. § 33 – 41.
Мета:систематизувати й узагальнити знання учнів з правил порівняння,
додавання та віднімання раціональних чисел; активізувати їх розумову
діяльність; розвивати логічне мислення, зацікавленість учнів, техніку
обчислень; виховувати уважність, упевненість у своїх знаннях, любов
до математики.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: плакат, індивідуальні картки, таблиця, опорні конспекти з теми.
Розум людський має три ключі,
які все відкривають:
знання, думку, уявлення.
Віктор Гюго.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми з вами вирушаємо у чудову подорож до міста Раціональних
чисел, а путівником по цьому місту вам стануть ваші знання з математики.
Подорож по місту Раціональних чисел.
III. Актуалізація опорних знань.
Ми закінчили вивчення теми Додавання та віднімання раціональних чисел.
Тож систематизуємо свої знання і перевіримо рівень засвоєння даної теми,
відвідавши станції міста "Раціональних чисел".
I. станція „ Теоретична ”
За кожну правильну відповідь учень отримує жетон.
1. Які числа називають раціональними?
2. Дати означення протилежних чисел.
3. Що таке модуль числа?
4. Яких значень набуває модуль числа?
5. Що означає порівняти два числа?
6. Порівняння раціональних чисел.
7. Як додати два від’ємних числа?
8. Як додати два числа з різними знаками?
9. Сформулюйте правила розкриття дужок перед якими стоїть знак „
плюс ”, „ мінус ”.
IV. Розв’язування задач.
А зараз перевіримо ваші знання на практиці.
Гра „ Відгадай слово ”
Потрібно швидко і правильно виконати математичні обчислення і вписати
відповідні букви біля розв’язаного приклада, ви отримаєте ключове слово –
назви чисел.
1. 3 + (-4) = -1 П 8 + (-4) = 4 Н 3 + (-30) = -27 Р
2. -12 + (-15) = -27 Р 15 – 19 = -4 А -13 + 9 = -4 А
3. -6 -8 = -14 О -2 – 6 = -8 Т -3 – 8 = -11 Ц
4. 0 + (-8) = -8 Т -5 – 0 = -5 У -13 + 25 = 12 І
5. -8 + 10 = 8 И -8 + (-19) = -27 Р 0 + (-14) = -14 О
6. -15 + 15 = 0 Л -12 – (-8) = -4 А -9 + 13 = 4 Н
7. 20 – 22 = -2 Е -9 + 9 = 0 Л -8 – (-4) = -4 А
8. -9 – 0 = -9 Ж 0 + (-7) = -7 Ь 10 + (-10) = 0 Л
9. 10 + (-6) = 4 Н 16 + (-12) = 4 Н -7 + 0 = -7 Ь
10. -7 + 19 = 12 І -6 + 18 = 12 І 10 + (-6) = 4 Н
11. 5 – (-2) = 7 8 – (-2) = 10 -8 + 20 = 12 І
-4 -2 -9 8 12 0 4 -14 -1 -27 -8 -5 -11 -7 7 10
а е ж и і л н о п р т у ц ь ч с
-
-
14
27
р о ц ж т ь у а е п л н ч и с і
4 учні працюють по індивідуальних карточках теж складають ключове слово.
1. -8 + 15 = 7 Ч 1. 12 + (-5) = 7 Ч
2. 10 + (-2) = 8 И 2. -6 + 14 = 8 И
3. 8 – (-2) = 10 С 3. 5 – (-5) = 0 С
4. -3 + 3 = 0 Л 4. -8 + 8 = 0 Л
5. -2 + (-2) = -4 А 5. -3 – 1 = -4 А
-
-9 -8 -7 -5 -4 -2 -1 0 4 7 8 10 12
11
6. 8 – (-3) = 11 6. -3 + (-7) = -10
II. Cтанція „ Практична ”
Вулиця „ Нерівностей ”
1.Виконуємо вправи біля дошки:
а) А Вправа № 956
б) Самостійно клас працює ( 1 учень на закритій дошці).
Порівняти раціональні числа
1) 5,7 і -8,4 3) -5,18 і -7,18 5) -7,1 і 0
2) 6,12 і 0 4) 4,03 і 4,3 6) -7,1 і -7,09
Проспект „ Нерозв’язаних рівнянь ”
Вправи виконуємо біля дошки.
1) Б Вправа № 930 (2,3)
2) а) |3 + х| = 5 б) |х| + 3,8 = -6,1 + 4,9;
3 + х = 5; або 3 + х = -5; |х| + 3,8 = -1,2;
х = 2 х = -8 |х| = -1,2 – 3,8;
Відповідь: -8; 2. |х| = -5.
Відповідь: рівняння не має коренів.
Бульвар „ Обчислень ”
I. №1103 (2,4,6).
II. -2,6 + 3,9 – 7,4 + 2,6 – (-2,8) + (-3,5).
III. Cтанція „ Індивідуальна ”
Вам потрібно виконати завдання свого варіанта враховуючи свій рівень
навчальних досягнень.
Знайдіть значення виразу.
середній:
1в. -7 + (+8) – (+12) – (-7) + 13 – 20;
2в. 12+ (-20) – (-10) + 18 + (-6) – 10;
достатній:
1в. -0,96 + (-5,37 + 1,03) – (6,03 – 2,7);
2в. –(8,31 + 6,27) + (-8,44 + 31,67) + 0,15;
високий:
1в. (
2в.
V. Підсумок уроку:
В кінці нашої подорожі нас зустрічає мудра тітонька Сова і запрошує нас
зіграти у гру „ Найрозумніший ”.
На дошці записано два числа -11 і 3.
Учень швидко відповідає на запитання, які учитель ставить у короткій формі.
1) Модулі.
2) Яке з чисел більше?
3) Два цілих числа між ними.
4) Число, менше за обидва?
5) Два числа, більші за обидва.
6) Сума чисел.
7) Різниця.
8) Сума першого і числа протилежному другому.
Найрозумнішого нагороджуємо медаллю.
VI. Домашнє завдання.
Ну ось і завершилась подорож містом „ Раціональних чисел ”. Де ми
підготувались до контрольної роботи, повторивши матеріал з теми
«Додавання і віднімання раціональних чисел».
Додому повт. § 33 – 41.

Комментариев нет:
Отправить комментарий